Zapobieganie nadwadze i otyłości

Zapobieganie nadwadze i otyłości

Otyłość stanowi jedno z największych wyzwań XXI wieku dla całej służby zdrowia. Wśród mieszkańców Unii Europejskiej aż 30-70% ma stwierdzoną nadwagę, a 10-30%. otyłość. Szacuje się, że częstość występowania otyłości wzrosła nawet trzykrotnie od lat 80.

Nadwaga stanowi zaburzenie hormonalne często wywołane stylem życia, skutkujące nagromadzeniem białej tkanki tłuszczowej w organizmie przekraczające 13-18% masy ciała u mężczyzn i 18-25% masy ciała w przypadku kobiet.

Otyłość jest przewlekłą chorobą metaboliczną. Wymaga kontroli masy ciała przez całe życie. Cechuje się nadmierną kumulacją tkanki tłuszczowej. Otyłość prowadzi do wielu chorób, w tym sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2.

Oszacowano, że przeciętnie osoby, których zgon można powiązać z konsekwencjami spożycia napojów słodzonych cukrem żyją o 15 lat krócej niż średnio osoba w ich wieku.

W przypadku nadwagi i otyłości, ważne jest nie tylko zapobieganie rozwojowi nadmiernej masie ciała, ale także działanie zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest zbyt późno. Jakikolwiek trwały spadek masy ciała jest lepszy niż żaden.

 

Na szkoleniu: 

  • dowiesz się, jak rozległym problemem jest nadwaga i otyłość w Polsce i na świecie
  • nauczysz się, w jaki sposób modulować elementy higieny życia, aby chronić się przed rozwojem nadmiernej masy ciała
  • dowiesz się, w jaki sposób komponować menu dla osób borykających się z nadwagą, aby przekonały się, że dietetyczne jedzenie może być zdrowe i smaczne
  • nauczysz się, jak budować odpowiednią dietę i suplementację, aby pokonać nadmierną ilość tkanki tłuszczowej i wspomóc zdrowie organizmu

 

Cena zawiera: 

  • nieograniczony dostęp do 165 -minutowego kursu
  • dostęp do prezentacji szkoleniowej w formie PDF
  • imienny certyfikat ukończenia szkolenia w formie PDF

Uzyskaj dostęp do tego szkolenia!

Cena:

289,00 

Podziel się tym ze znajomymi!

MOGĄ TEŻ CIĘ ZAINTERESOWAĆ