SIBO i IMO w praktyce

SIBO i IMO w praktyce

W ostatnich latach coraz więcej osób uskarża się na ciągłe uczucie wzdęcia oraz pogorszone samopoczucie pojawiające się niemal po każdym posiłku. Czasem, paradoksalnie brzuch zaczyna rosnąć nawet wtedy, gdy jesteśmy na czczo. Jeżeli znasz to uczucie, to najpewniej cierpisz na SIBO lub IMO.

Przerost bakterii w jelicie cienkim powoduje nie tylko wzmożoną fermentację wielu produktów spożywczych, czego efektem są długo utrzymujące się, silne wzdęcia. To także ogromny wpływ na kondycję układu nerwowego, powodując uczucie znużenia i kłopoty z koncentracją.

Leczenie SIBO jest w większości trudnym tematem dla lekarzy, bo wielokrotnie wysyłają pacjentów na badanie gastroskopii oraz kolonoskopii, które nie jest diagnostycznie przystosowane do wykrywania tego typu zaburzenia. Powoduje to jeszcze większą frustrację wśród pacjentów, którzy są odprawiani z kwitkiem, bez udzielenia fachowej pomocy.

Diagnozowanie i leczenie SIBO oraz IMO przebiega zupełnie inaczej, niż większość zaburzeń układu pokarmowego, takich jak nadżerki na błonie śluzowej żołądka, czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dlatego też potrzeba do tego zupełnie innych narzędzi diagnostycznych oraz metod leczenie, wliczając w to antybiotyki, ekstrakty roślinne oraz preparaty probiotyczne, a także samą dietę.

Na szkoleniu: 

  • dowiesz się, czym jest SIBO i IMO oraz jakie daje objawy,
  • poznasz metody diagnozowania SIBO/IMO przy pomocy wywiadu, a także metod diagnostycznych,
  • dowiesz się, jakie są przyczyny powstawania SIBO/IMO oraz jak schorzenie to może być powiązane z pozostałymi zaburzeniami stanu zdrowia,
  • poznasz perspektywy leczenia tego schorzenia, a także dalszy przebieg żywieniowo-suplementacyjny po zakończonym leczeniu,
  • poznasz zasady kreowania dobrego żywienia oraz suplementacji w trakcie rozszerzania diety, aby trwale pozbyć się SIBO/IMO.

Cena zawiera: 

  • nieograniczony dostęp do ponad 160 -minutowego kursu
  • dostęp do prezentacji szkoleniowej w formie PDF
  • imienny certyfikat ukończenia szkolenia w formie PDF

Uzyskaj dostęp do tego szkolenia!

Cena:

279,00 

Podziel się tym ze znajomymi!

MOGĄ TEŻ CIĘ ZAINTERESOWAĆ