Sanprobi IBS – nie tylko na rozwolnienie

Sanprobi IBS - nie tylko na rozwolnienie

Pewne rzeczy na świecie są ponadczasowe i nie powinniśmy ich ulepszać. Ale co w momencie, gdy produkt postanawia samoistnie rozkwitnąć i spowodować, że doskonałe staje się jeszcze lepsze? Pozostaje tylko cieszyć się z takiego stanu rzeczy. Sanprobi IBS – nie tylko na rozwolnienie! 

Tak właśnie przedstawia się sytuacja ze szczepem L. plantarum 299v.

Jest to szczep probiotyczny o niesamowitych właściwościach. Nie tylko jest on skuteczny w walce z IBS (manifestującym się przede wszystkim w formie wzdęć, biegunki i luźnych wypróżnień niemalże po każdym posiłku), ale także zwiększa adhezję (przyczepność lub kolonizację) pozostałych szczepów probiotycznych.

Można to porównać do gruntowania ścian, zanim rozpoczniemy ich malowanie. Farba lepiej trzyma się ściany. W przypadku L. plantarum 299v, oznacza to lepsze warunki do kolonizacji pozostałych szczepów bakterii komensalnych, czyli tych, z którymi się lubimy 🙂

Sanprobi IBS – nie tylko na rozwolnienie

To jednak nie koniec cudownych właściwości tego probiotyku do zadań specjalnych. L. plantarum 299v zwiększa również absorpcję żelaza o 40%, a także działa antydepresyjnie i stabilizuje psychikę poprzez wspomaganie produkcji serotoniny, jednocześnie zmniejszając powstawanie kinureniny. Jakby tego było mało, wdzięcznym odbiorcą staje się także VDR (receptor dla witaminy D), dzięki czemu poziom koncentracji tej witaminy rośnie szybciej.

Warto o tym wspomnieć szczególnie dlatego, że blisko 90% Polaków cierpi na znaczny niedobór witaminy D, co ma związek z występowaniem wielu chorób cywilizacyjnych, w tym nadciśnienia, depresji, bezsenności i chorób neurodegeneracyjnych.

A tymczasem, L. plantarum 299v znajdziecie w każdej aptece pod nazwą Sanprobi IBS.

Poniżej znajdziecie ładny przegląd 30 lat badań nad tym szczepem.

  1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34365915/
  2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30388595/
  3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22912552/
  4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30544799/
  5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11911334/

Masz kłopoty z bólami brzucha? Dręczą Cię zaburzenia związane z wypróżnianiem? Borykasz się z chorobą autoimmunologiczną i schorzeniami skóry? Sprawdź nasze szkolenie online:
PROBIOTYKOTERAPIA DLA KAŻDEGO

Na szkoleniu: 

  • dowiesz się, czym jest ekosystem jelitowy i za jakie procesy odpowiada,
  • poznasz potencjalne obszary, w jakich ekosystem jelitowy ulega zniszczeniu w XXI wieku, oraz to, jakie następstwa to ze sobą niesie,
  • dowiesz się, jakie są wskazania do rozpoczęcia terapii probiotycznej, zarówno pod kątem klinicznym, jak i profilaktycznym,
  • nauczysz się, w jaki sposób rozpocząć probiotykoterapię dla osiągnięcia wyznaczonych celów,
  • będziesz wiedzieć, w jaki sposób ocenić przydatność preparatów probiotycznych,
  • nauczysz się, jak odpowiednio budować suplementację probiotyczną służącą wyznaczonym przez Ciebie celom.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn