Jak ograniczyć stres i cieszyć się życiem? ETAS® na ratunek!

ETAS NA RATUNEK

Jak ograniczyć stres i cieszyć się życiem? ETAS® na ratunek!

Miewasz dni, że nie masz siły i jedyne o czym marzysz, to rzucić wszystko i położyć się do łóżka? Codzienność – życie w ciągłym biegu, praca, obowiązki w domu, rodzina. Do tego dochodzą stresujące sytuacje i niedobór snu. Każda z tych czynności dokłada swoją cegiełkę do Twojego zmęczenia. Wpływa to negatywnie nie tylko na Twoją psychikę, ale odbija się również na samopoczuciu fizycznym. Często też zmęczenie i stres odciskają piętno na jakości snu – lub jego braku – co dokłada się do pogorszenia koncentracji. Szukasz sposobu na to, jak ograniczyć stres i cieszyć się życiem – ETAS® na ratunek!

ETAS® – nasz sposób na stres (do kupienia TUTAJ z 10% rabatu na hasło Mauricz).

Czasami warto po prostu trochę zwolnić i skupić się na sobie – na tym, jak się czujesz i spróbować jakoś zwalczyć przemęczenie. Nie należy go ignorować, ponieważ może to doprowadzić do zespołu przewlekłego zmęczenia, przejawiającego się długotrwałym uczuciem wycieńczenia.

Poniżej kilka wskazówek, które warto wdrożyć w życie, jeśli należysz do grona zabieganych, zestresowanych osób.

Zadbaj o odpowiedni sen

Dorosła osoba powinna spać 7-9 godzin, aby się zregenerować. Daj swojemu organizmowi szansę na regenerację! Ponadto, zadbaj o higienę snu – często zmieniaj pościel, regularnie wietrz sypialnię, porzuć spędzanie ostatniej godziny przed spaniem przed urządzeniami elektronicznymi.

Woda i zdrowa dieta

Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce w duecie z minimum 2 litrami wody to strzał w dziesiątkę. Postaraj się ograniczyć wysoko przetworzoną żywność i postaw na częste sięganie po wodę.

Zachowaj złoty środek

Codzienna gonitwa i chęć pięcia się w górę powodują, że często zapominamy o naszych potrzebach. Nadgodziny, zabieranie pracy do domu, dawanie z siebie więcej niż 100%. Pamiętaj, aby zachować balans między życiem prywatnym, a zawodowym.

Aktywność

Będąc zmęczonym, zapewne ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz jest podjęcie aktywności fizycznej. Paradoksalnie – zmęczenie bywa spowodowane właśnie brakiem dostatecznej ilości ruchu! Nie porywaj się od razu do przebiegnięcia maratonu. Warto choćby zebrać się i wybrać na godzinny spacer lub znaleźć taką formę aktywności, jaką lubisz.

Suplementy wspomagające walkę ze zmęczeniem

Podczas wdrażania zmian w naszym funkcjonowaniu, dodatkowo warto wesprzeć się dostępnymi na rynku suplementami, które wesprą organizm w czasie jego regeneracji. Z pewnością doskonałym rozwiązaniem może okazać się innowacyjny ekstrakt ETAS®, wytwarzany z końcowej części szparaga, ponieważ:

 • ETAS® | optymalizuje długość snu oraz jego jakość
  Zapobieganie wczesnemu budzeniu się.
 • ETAS® | redukuje wpływ stresu na organizm
  Zmniejszenie wydzielania kortyzolu.
 • ETAS® | wspiera funkcje poznawcze
  Poprawia nastrój oraz pamięć. Wspomaga rozwój neuronów.

ETAS NA RATUNEK 2

ETAS® – nasz sposób na stres (do kupienia TUTAJ z 10% rabatu na hasło Mauricz).

Produkt przeszedł 90-dniowe badania toksykologiczne, które potwierdziły bezpieczeństwo stosowania go. Dlaczego warto sięgnąć po ETAS®?

 • Poprawia czas i jakość snu. Produkt zapobiega wczesnemu budzeniu się, zmniejsza ilość snów, a także optymalizuje czas snu.
 • Redukuje wpływ stresu na organizm. Wszystko to dzięki zmniejszeniu wydzielania kortyzolu. Ponadto, obniża stężenie Chromograniny A w ślinie, jednocześnie podwyższając w niej stężenie IgA, co wspomaga poprawę równowagi funkcjonowania anatomicznego układu nerwowego.
 • Wspiera funkcje poznawcze, nastrój i pamięć. ETAS® wspomaga rozwój neuronów, redukując też ich uszkodzenia. Skutkiem ubocznym przyjmowania ekstraktu jest zmniejszenie tendencji do popadania w stany depresyjne i przygnębienie, a także poprawa pamięci w zaburzeniach poznawczych związanych z wiekiem.

ETAS® – nasz sposób na stres (do kupienia TUTAJ z 10% rabatu na hasło Mauricz).

WYBRANE BADANIA POTWIERDZAJĄCE DZIAŁANIE ETAS®

Ito T, et al. 2013 Isolation, structural elucidation, and biological evaluation of a 5 hydroxymethul-2-furfural derivative, asfural, from Enzyme-Treated Asparagus

Extract. Journal of Agricultural and Food Chemistry vol. 61 (38), pp. 9155-9159.

Ito T, et al. 2014. Effects of Enzyme-Treated Asparagus Extract on Heat-Shock Protein 70, stress indices and sleep in healthy adult men. Journal of Nutritional Science and Vitaminology vol 60(4) pp. 283-290.

Ito T, et al. 2014. Enzyme-Treated Asparagus Extract promotes expression of Heat-Shock Protein and exerts antistress effects. Journals od Food Science vol. 79 (3) pp. H413-H419.

Ito T, et al. 2014. Toxicological assessment of Enzyme-Treated Asparagus Extract in rat acute and subchronic oral toxicity studies and genotoxicity tests. Regulatory Toxicology and Pharmacology vol 68 (2), pp. 240-249.

Sakurai T, et al. 2014. Enzyme-Treated Asparagus officinalis extractshows neuroprotective effects and attenuates cognitive impairment in senescence-accelerated mice. Natural Product Communications vol 9(1), pp. 101-106.

Ogasawara J, et al.2014. ETAS, an enzyme-treated asparagus extract, attenuates amyloid ß-included cellular disorder in PC12 cells. Natural Product Communications vol 9(4), pp. 561-564.

Takanari J, et al. 2016. Effect of of Enzyme-Treated Asparagus Extract (ETAS) on psychological stress in healthy individuals. In press, Journal of Nutritional Science and Vitaminology.

Podziel się tym ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn