Jak ograniczyć stres i cieszyć się życiem? ETAS® na ratunek!

ETAS NA RATUNEK

Jak ograniczyć stres i cieszyć się życiem? ETAS® na ratunek!

Miewasz dni, że nie masz siły i jedyne o czym marzysz, to rzucić wszystko i położyć się do łóżka? Codzienność – życie w ciągłym biegu, praca, obowiązki w domu, rodzina. Do tego dochodzą stresujące sytuacje i niedobór snu. Każda z tych czynności dokłada swoją cegiełkę do Twojego zmęczenia. Wpływa to negatywnie nie tylko na Twoją psychikę, ale odbija się również na samopoczuciu fizycznym. Często też zmęczenie i stres odciskają piętno na jakości snu – lub jego braku – co dokłada się do pogorszenia koncentracji. Szukasz sposobu na to, jak ograniczyć stres i cieszyć się życiem – ETAS® na ratunek!

ETAS® – nasz sposób na stres (do kupienia TUTAJ z 10% rabatu na hasło Mauricz).

Czasami warto po prostu trochę zwolnić i skupić się na sobie – na tym, jak się czujesz i spróbować jakoś zwalczyć przemęczenie. Nie należy go ignorować, ponieważ może to doprowadzić do zespołu przewlekłego zmęczenia, przejawiającego się długotrwałym uczuciem wycieńczenia.

Poniżej kilka wskazówek, które warto wdrożyć w życie, jeśli należysz do grona zabieganych, zestresowanych osób.

Zadbaj o odpowiedni sen

Dorosła osoba powinna spać 7-9 godzin, aby się zregenerować. Daj swojemu organizmowi szansę na regenerację! Ponadto, zadbaj o higienę snu – często zmieniaj pościel, regularnie wietrz sypialnię, porzuć spędzanie ostatniej godziny przed spaniem przed urządzeniami elektronicznymi.

Woda i zdrowa dieta

Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce w duecie z minimum 2 litrami wody to strzał w dziesiątkę. Postaraj się ograniczyć wysoko przetworzoną żywność i postaw na częste sięganie po wodę.

Zachowaj złoty środek

Codzienna gonitwa i chęć pięcia się w górę powodują, że często zapominamy o naszych potrzebach. Nadgodziny, zabieranie pracy do domu, dawanie z siebie więcej niż 100%. Pamiętaj, aby zachować balans między życiem prywatnym, a zawodowym.

Aktywność

Będąc zmęczonym, zapewne ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz jest podjęcie aktywności fizycznej. Paradoksalnie – zmęczenie bywa spowodowane właśnie brakiem dostatecznej ilości ruchu! Nie porywaj się od razu do przebiegnięcia maratonu. Warto choćby zebrać się i wybrać na godzinny spacer lub znaleźć taką formę aktywności, jaką lubisz.

Suplementy wspomagające walkę ze zmęczeniem

Podczas wdrażania zmian w naszym funkcjonowaniu, dodatkowo warto wesprzeć się dostępnymi na rynku suplementami, które wesprą organizm w czasie jego regeneracji. Z pewnością doskonałym rozwiązaniem może okazać się innowacyjny ekstrakt ETAS®, wytwarzany z końcowej części szparaga, ponieważ:

 • ETAS® | optymalizuje długość snu oraz jego jakość
  Zapobieganie wczesnemu budzeniu się.
 • ETAS® | redukuje wpływ stresu na organizm
  Zmniejszenie wydzielania kortyzolu.
 • ETAS® | wspiera funkcje poznawcze
  Poprawia nastrój oraz pamięć. Wspomaga rozwój neuronów.

ETAS NA RATUNEK 2

ETAS® – nasz sposób na stres (do kupienia TUTAJ z 10% rabatu na hasło Mauricz).

Produkt przeszedł 90-dniowe badania toksykologiczne, które potwierdziły bezpieczeństwo stosowania go. Dlaczego warto sięgnąć po ETAS®?

 • Poprawia czas i jakość snu. Produkt zapobiega wczesnemu budzeniu się, zmniejsza ilość snów, a także optymalizuje czas snu.
 • Redukuje wpływ stresu na organizm. Wszystko to dzięki zmniejszeniu wydzielania kortyzolu. Ponadto, obniża stężenie Chromograniny A w ślinie, jednocześnie podwyższając w niej stężenie IgA, co wspomaga poprawę równowagi funkcjonowania anatomicznego układu nerwowego.
 • Wspiera funkcje poznawcze, nastrój i pamięć. ETAS® wspomaga rozwój neuronów, redukując też ich uszkodzenia. Skutkiem ubocznym przyjmowania ekstraktu jest zmniejszenie tendencji do popadania w stany depresyjne i przygnębienie, a także poprawa pamięci w zaburzeniach poznawczych związanych z wiekiem.

ETAS® – nasz sposób na stres (do kupienia TUTAJ z 10% rabatu na hasło Mauricz).

WYBRANE BADANIA POTWIERDZAJĄCE DZIAŁANIE ETAS®

Ito T, et al. 2013 Isolation, structural elucidation, and biological evaluation of a 5 hydroxymethul-2-furfural derivative, asfural, from Enzyme-Treated Asparagus

Extract. Journal of Agricultural and Food Chemistry vol. 61 (38), pp. 9155-9159.

Ito T, et al. 2014. Effects of Enzyme-Treated Asparagus Extract on Heat-Shock Protein 70, stress indices and sleep in healthy adult men. Journal of Nutritional Science and Vitaminology vol 60(4) pp. 283-290.

Ito T, et al. 2014. Enzyme-Treated Asparagus Extract promotes expression of Heat-Shock Protein and exerts antistress effects. Journals od Food Science vol. 79 (3) pp. H413-H419.

Ito T, et al. 2014. Toxicological assessment of Enzyme-Treated Asparagus Extract in rat acute and subchronic oral toxicity studies and genotoxicity tests. Regulatory Toxicology and Pharmacology vol 68 (2), pp. 240-249.

Sakurai T, et al. 2014. Enzyme-Treated Asparagus officinalis extractshows neuroprotective effects and attenuates cognitive impairment in senescence-accelerated mice. Natural Product Communications vol 9(1), pp. 101-106.

Ogasawara J, et al.2014. ETAS, an enzyme-treated asparagus extract, attenuates amyloid ß-included cellular disorder in PC12 cells. Natural Product Communications vol 9(4), pp. 561-564.

Takanari J, et al. 2016. Effect of of Enzyme-Treated Asparagus Extract (ETAS) on psychological stress in healthy individuals. In press, Journal of Nutritional Science and Vitaminology.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn