Jak leczyć Hashimoto? Jak skutecznie radzić sobie z chorobą?

Jak leczyć Hashimoto

Jak leczyć Hashimoto?
Hashimoto to doskonale wszystkim znana choroba cywilizacyjna, która dosięga coraz więcej Polaków. To choroba o podłożu autoimmunologicznym, często współistnieje z innymi chorobami autoimmunologicznymi. Jak należy sobie z nią radzić? Czy dietoterapia wspomaga leczenie Hashimoto? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak leczyć Hashimoto. 

Zapisz się na szkolenie online: Dietoterapia w Hashimoto

Czym jest choroba Hashimoto?
Choroba Hashimoto swoją nazwę zawdzięcza japońskiemu chirurgowi Hakaru Hashimoto, który w 1912 roku opublikował klasyczny opis tego schorzenia. Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy prowadzi do stopniowego niszczenia gruczołu tarczycy i spadku produkowanych przez nią hormonów.

Zapisz się na szkolenie online: Dietoterapia w Hashimoto


Hashimoto – popularne objawy choroby.
Schorzenia związane z tarczycą często diagnozowane są stosunkowo późno, gdyż objawy choroby, na którą choruje od czterech do dziesięciu procent naszej populacji kojarzone są najczęściej z wyczerpaniem codziennymi obowiązkami takimi jak:

  • uczucie zmęczenia,
  • wzrost masy ciała,
  • wrażliwość na chłód,
  • bóle stawów i mięśni,
  • zaparcia,
  • łamliwość paznokci,
  • spowolniony puls,
  • zaburzenia miesiączkowania,
  • problemy z pamięcią,
  • duszności oraz niedotlenienie. 

Zapisz się na szkolenie online: Dietoterapia w Hashimoto


Hashimoto – jak leczyć?
Skuteczne leczenie choroby Hashimoto to w zasadzie leczenie niedoczynności tarczycy, spowodowanej przewlekłym limfocytowym zapaleniem tarczycy. Leczymy zatem przede wszystkim główny objaw, a nie przyczynę. Dlatego też, najważniejsze jest, aby uświadomić sobie jeden fakt: 

Naszych genów nie zmienimy! Jedyne, na czym powinniśmy się skupić to na działaniach powodujących remisję choroby Hashimoto. Wdrażając odpowiednie nawyki żywieniowe, usuniemy czynniki, które ją wyzwalają.

Leczenie Hashimoto – rób to z głową!
Pamiętaj, że konsekwencją nieleczonej niedoczynności tarczycy są choroby serca czy niepłodność. Leczenie choroby Hashimoto w formie konwencjonalnej polega na leczeniu niedoczynności tarczycy lekami zawierającymi lewotyroksynę. Ważna jest także odpowiednia dieta oraz zdrowy styl życia. Połączenie odpowiednio dobranej dietoterapii z leczeniem farmakologicznym może dać spektakularne skutki.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie radzić sobie z chorobą Hashimoto:
Zapisz się na szkolenie online: Dietoterapia w Hashimoto

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn